Przygotowania ślubno-weselne w 6 krokach

Ślub i wesele to wydarzenia przełomowe w życiu każdego z nas. Chcemy, by ten dzień był idealny. Grunt to dobrze go zaplanować. Przedstawiamy 6 kroków, od których należałoby zacząć organizacje wesela.
1. Idealna wizja
Na pewno macie swój własny pomysł na to, jak ma wyglądać Wasz ślub i wesele. Być może preferujecie styl albo motyw, wokół którego będą rozgrywać się uroczystości.
2. Ile możemy wydać?
Budżet to ważna kwestia przy organizacji ślubu i wesela. To od niego zależy, czy będziecie w stanie zrealizować swą wizję.
3. Określcie priorytety
Stwórzcie listę spraw obowiązkowych, czyli wszystkich tych, które Waszym zdaniem muszą być zrealizowane. Pomoże Wam to również ocenić, czy możecie sobie pozwolić na dodatkowe atrakcje, czy też z niektórych zrezygnować lub poszukać tańszej alternatywy.
4. Plener czy kościół?
Zanim podejmiecie decyzję, wypiszcie zalety i wady obu rozwiązań, biorąc pod uwagę takie czynniki jak pora roku, ilość gości, miejsce itp.
5. Miejsce na weselną zabawę
Wybierając miejsce imprezy, bierzcie pod uwagę takie kwestie, jak ilość gości, czas trwania imprezy, sposób zabawiania gości (obsługa przez dj’a, wieloosobowy zespół muzyczny, kameralny koncert itp.), miejsca noclegowe, otoczenie wokół sali przyjęć itp.
6. Szczegóły na dalszym planie
Na etapie planowania skupcie się na sprawach podstawowych. Stwórzcie jeden w Waszym przekonaniu słuszny tor dalszego działania. Wokół niego będziecie w późniejszym czasie ustalać istotne szczegóły.
Jeśli już na etapie planowania ślubu i wesela macie wiele wątpliwości, warto zwrócić się do konsultanta ślubnego. Głos doradcy pomoże rozwiązać dylematy, znaleźć rozwiązanie w przypadku problemów organizacyjnych. Co więcej, zaoszczędzi Wasz czas i pieniądze, podpowiadając tańsze rozwiązania i negocjując warunki umów z podwykonawcami.